Kupić mieszkanie... ale jakie?

 

 

Zastanawiając się nad kupnem mieszkania, które chcielibyśmy w przyszłości sprzedać, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Takie czynniki jak: lokalizacja, metraż, rozkład pomieszczeń pozostaną niezmienne, podczas gdy sąsiedztwo, otoczenie, dostępna infrastruktura z biegiem czasu mogą ulec zmianie. 

 

 

 METRAŻ

 

Z przeprowadzonych badań rynku wynika, że chętniej kupujemy lokale 2-3 pokojowe, aniżeli te przekraczające 60m2. Duże mieszkania stanowią nieduży odsetek sprzedawanych nieruchomości mieszkalnych. Niewątpliwie wpływ na nasz wybór mają późniejsze koszty eksploatacyjne, które dodane do powszechnych obecnie comiesięcznych rat kredytów hipotecznych znacząco obciążają domowy budżet. Dlatego myśląc o spieniężeniu mieszkania w przyszłości, warto postawić na mniejszy metraż, optymalnie do 55m2.

 

 


UKŁAD POMIESZCZEŃ

 

Uwagę oglądających częściej przykuwają mieszkania o wyraźnie wyodrębnionych strefach: dziennej i sypialnej. Ważne, by część gościnna znajdowała się tuż przy wejściu. Dla wielu nadal atutem jest odrębna kuchnia. Niemniej ważna wydaje się wielkość łazienki... i obecność balkonu, który nieco podwyższa wartość nieruchomości.

 


COŚ EXTRA

 

Warto zostawić sobie tzw. kartę przetargową, która nada mieszkaniu szczególnego znaczenia bądź wyróżni je na tle konkurencyjnych lokali. Może to być na przykład komórka lokatorska, wózkarnia, miejsce parkingowe, antresola czy ogródek. Elelmenty, które wpływają na komfort mieszkalny, przydatne na co dzień i w chwilach relaksu.

 

 

ZMIENNE 

 

Nasze oczekiwania co do nieruchomości nie zawsze pokrywają się z realnymi walorami tejże. Musimy mieć świadomość, że pewne elementy zostają poza naszym zasięgiem i mogą się zmieniać. Nie mamy na przykład wpływu na wybór sąsiadów. Dla przykładu niegdyś prestiżowe osiedla na warszawskim Mokotowie czy Lofty u Scheiblera w Łodzi dziś stały się powszechnie dostępnymi lokalami pod wynajem. Możemy jednak spojrzeć na sąsiedztwo w szerszym aspekcie. Weźmy pod uwagę położenie nieruchomości: w centrum miasta, tj. z bezpośrednim dostępem do jego infrastruktury i komunikacji, czy poza jego obrębem? Również usytuowanie względem stron świata ma znaczenie: czy lokal jest widny przed południem, czy po południu? I wreszcie zieleń... tej nigdy za wiele. Podobnie jak place zabaw i tereny rekreacyjne. I w tym miejscu pomocny może się okazać plan zagospodarowania przestrzennego, który podpowie nam, jakiego rodzaju zabudowań możemy się spodziewać w najbliższym sąsiedztwie w przeciągu kilku lat.

 

Tak wybrana nieruchomość spełni nie tylko nasze obecne oczekiwania, ale jej spieniężenie w przyszłości pomoże nam w realizacji dalszych planów i założeń mieszkaniowych.

 


 


 


 

  

 

Miasto Dzielnica Powierzchnia Cena Wybierz  
- [m2] - [zł]

   

 

 


wykonanie: Netidea.pl - Projektowanie Stron
STRONA GŁÓWNA | Mapa strony | Użytkownicy online: 18